چگونه پمپ خانگی یا پمپ تقویت فشار مناسب خرید کنیم

1
1922

چگونه پمپ خانگی یا پمپ تقویت فشار مناسب خرید کنیم

در این روزهای گرم تابستان و بحران قطعی آب و کاهش فشار آب شهری در بعضی از مناطق شهری  جهت افزایش فشارو تامین آب در زمان قعطی آب خانه، ساختمان، آپارتمان و ویلا ها نیاز به پمپ آب مناسب و مخزن آب یا به اصطلاح تانک آب  بیشتر  احساس می گردد.

قبل از خرید باید دانش کافی در حد اولیه را داشته باشیم تا بتوانیم یک محصول متناسب با نیاز خود را خرید کنیم

بدانیم که انتخاب پمپ آب نامناسب و بزرگتر از حد نیاز می تواند علاوه بر بهای انرژی ،‌ هزینه های نگهداری را نیز افزایش دهند. بسیاری از پمپ ها ممکن است به خوبی پاسخگوی نیاز سیستم ها و فرآیندهای تاسیسات باشند ، ولی لزوما بهینه ترین پمپ برای کار مورد نظر نباشند . فشارهای مداوم جهت کاهش هزینه های نگهداری ، گردش کار تاسیسات و زمان توقف دستگاه ها ایجاب می کند که مفیدترین و مطمئن ترین راه ممکن را انتخاب کنیم . مطالعات اخیر نشان داده اند که سیستم های پمپاژ حدودا ۲۰% از انرژی الکتریکی جهان را مصرف می کنند و در برخی از تاسیسات ، انرژی الکتریکی که سیستم های پمپاژ مصرف می کنند ،‌حدودا برابر با ۲۵% تا ۵۰% کل انرژی الکتریسیته مصرفی آن تاسیسات است . بدین ترتیب ،‌ انتخاب صحیح و مناسب طرح ها و اندازه های پمپ ها و نظارت بر سلامت آنها می تواند ضمانت کار آنها را افزایش داده و با به کارگیری مواد مناسب هزینه های انرژی را کاهش دهد.

چگونه پمپ خانگی یا پمپ تقویت فشار مناسب خرید کنیم


پمپ آب خانگی چه نیازی از ما را برطرف می کند و کاربردهای آن چیست

 • افزایس فشار آب ساختمان و آپارتمان
 • تقویت فشار آب خانگی
 • تخلیه ی آب انبارها
 • تخلیه ی آب استخرها
 • پمپاژ آب
 • سیستم تهویه (سرمایشی و گرمایشی)
 • سیستم آتش نشانی
 • پمپ آب
  پمپ آب

عوامل موثر در انتخاب یک پمپ آب مناسب

متراژ واحدهای آپارتمان و تعداد طبقات آپارتمان

میزان مصرف آب با توجه به جمعت خانواده ها این مورد به تعداد افراد ساکن در منزل نیز بستگی دارد . مثلا ،‌اگر در منزل ۳ دوش آب دارید و تنها ۲ نفر در آن زندگی می کنند ، به گردش و جریان آب کمتری به نسبت ۴ نفر در همان خانه نیاز خواهید داشت .

تعداد شیر آب و کولر آبی و سایز مخزن آب در تعیین میزان گردش و جریان مورد نیاز است . شاید شما به حداقل میزان جریان آب نیازمند باشید . برای مثال ،‌اگر شما مخزنی با گنجایش ۲۰۰۰ گالن آب دارید ، سپس به پمپی با پمپاژ حداکثر ۱۰۰۰ گالن در ساعت (gph) نیاز دارید.

محاسبه میزان فشار مورد نیاز می باشد ، بدین ترتیب سایز کردن صحیح پمپ می تواند فشار مورد نیاز را تعیین سازد. سه منشاء اصلی میزان فشار ( هد ) شامل موارد فوق می باشند :

هد استاتیک : فاصله عمودی یا قائم است ، که شما آب را از سطح مخزن افزایش می دهید .

هد اصطکاک ( سایشی ) : پایداری و مقاومت لوله و اتصالات مناسب در گردش آب می باشد.

هد فشار : فشار مازاد برای برخی از فیلتر ها ، کانال ها و یا سایر تجهیزات می باشد. اکثرا ما استفاده از لوله های انعطاف پذیر PVC را پیشنهاد می کنیم ، که در این صورت دیگر نیازی به زانویی نیست ، و موجب نسبت جریان های بالاتری با کاهش افت بار در لوله ها می گردد. با این حال ، ممکن است از هزینه بالاتری برخوردار باشد ، اما نصب آسان تری خواهد داشت . استفاده از لوله بزرگتر از حد نیاز مشکلی به وجود نمی آورد ، اما لوله کوتاه تر ممکن است موجب قطع جریان گردد. فشار نرمال آب خانگی معمولا بین ۴۰-۷۰psi  می باشد . هم چنین ، برای اطلاع از فشار مورد نیاز باید به موارد فوق نیز توجه نمود :

ارتفاع بین پمپ و بالاترین میزان مصرف

وجود یا عدم وجود شیر فلکه آب در زیر پمپ

فاصله پمپاژ آب از پمپ تا مقصد

سایز ،‌ نوع و طول لوله به کار گرفته شده از پمپ تا مقصد نهایی

نوع منبع انرژی

جهت انتخاب پمپ آب مناسب می توانید از کارشناسان خبره اوسا سلام جهت بازدید رایگان کمک بگیرید

محاسبه هزینه های کارکرد : تجزیه و تحلیل هزینه پمپاژ به هزینه اولیه ، هزینه ثابت سالیانه و هزینه کارکرد بستگی دارد. تمامی این سه هزینه به یکدیگر وابسته هستند. نوع پمپ به کار رفته ،‌سایر لوله ها ، سایز پمپ ها و نوع آب مصرفی نه تنها بر هزینه های اولیه ، بلکه بر هزینه های ثابت و کارکرد نیز تاثیر می گذارند. برای مثال ، سیستم های لوله کشی با لوله های طویل موجب هزینه های بیشتری می شوند ،‌اما موجب می شوند تا پمپ هایی با توان کمتر به کار روند که موجب کاهش هزینه      می شوند .

راههای ارتباط با ما

تماس با شماره ۰۹۹۰۰۰۷۱۰۰۴ یا ارسال یک پیامک یا ثبت درخواست در سایت

می دانیم که انتخاب صحیح موتور پمپ آب خانگی یا الکتروپمپ خانگی جهت تقویت فشار آب کاملا مشکل مصرف کننده را برطرف می نماید

برندهای که پمپ آب خانگی تولید می کنند

معروفترین برند در بازار پمپ آب خانگی ایران پنتاکس است که از برندهای شناخته شده که از نوع زمینی و سه فازه می باشد. پمپ آب خانگی پنتتاکس در ایتالیا تولید می شود و با بهره مندی از مدرن ترین تکنولوژی در طراحی هیدرولیک، علاوه بر بهره وری بالاتر نسبت به نمونه های مشابه، عمر بیشتری هم دارد و در اندازه های کوچکتر و مناسب تر موجود است و هدررفت گرمایش را کاهش می دهد و در نتیجه برق کمتری مصرف می کند و سر و صدای کمتری نیز تولید می کند. در واقع پمپ هایی که به عنوان پمپ بی صدا معروف هستند در واقع پمپ های آب با صدای کمتر هستند. مانند پمپ آب گراندفوس و پمپ آب پنتاکس.

از دیگر برندهای معروف پمپ آب خانگی می توان به پمپ آب گراندفوس، پمپ آب لوارا، پمپ آب کالپدا، پمپ آب داب، پمپ آب پدرولا، پمپ آب ابارا، پمپ آب سائر، پمپ آب ویلو و پمپ آب پمپیران اشاره کرد.

گام اول انواع پمپ آب خانگی را بشناسیم

 • نوع اول بوستر پمپ خانگی
 • نوع دوم پمپ جتی خانگی
 • نوع سوم پمپ سانتریفیوژ خانگی
 • نوع چهارم پمپ بشقابی خانگی
 • نوع پنجم پمپ خانگی با مخزن انبساط
 • نوع ششم پمپ خانگی با کلید اتوماتیک

پمپ آب خانگی از نظر جنس بدنه و پروانه

جنس بدنه ی پمپ آب خانگی از استیل ضد زنگ، چدن یا برنز است

جنس پروانه ی پمپ آب خانگی از برنج است.

انواع پمپ آب خانگی از نظر توان

پمپ آب خانگی با توجه به نیاز شما در انواع نیم اسب بخار، یک اسب بخار، یک و نیم اسب بخار و دو اسب بخار در بازار شهرهای اصفهان و تهران و شیراز مشهد موجود است. پمپ آب خانگی یک اسب بخار در سه نوع جتی، بشقابی و دو پروانه عرضه می شود. این تقسیم بندی ها و انتخاب نوع مناسب پمپ آب خانگی بر اساس تعداد طبقات و واحدهای موجود در ساختمان می باشد.

آیا پمپ خانگی بی صدا موجود دارد

بدانیم این واژه ای غلط حربه ای برای عوام فریبی، تمامی پمپ های حال حاضر بازار دارای صدا هستند که این اصطلاح مرسوم در بازار کاملا اشتباه می باشد، این اصطلاح پمپ آب خانگی بی صدا فقط برای عوام فریبی و سوء استفاده می باشد. درنتیجه کلیه پمپ های موجود در بازار ایران دارای صدا بوده ولی بسته به نوع و مدل و برند آن پمپ، میزان صدا متفاوت می باشد.

1 نظر

 1. بوستر به مجموعه متصل شده از چندین پمپ می باشد که به صورت موازی با هم کلکتور کشته
  اند . از مجموع فشار پمپ ها و آبدهی می
  توان در نهایت در سیستم مصارفی
  استفاده نمود .
  در هنگامی که نمی دانیم
  مصرف کننده ما در زمان های مختلف دارای مصرف ناهمگون
  می باشد و چه میزان می باشد آنگاه
  باید به فکر بوستر پمپ باشید . با توجه به نوسانات مصرف آب در زمان های مختلف بوستر باید تهیه نمود که دارای آبدهی های مختلف
  و به قول معروف دور ثابت می باشد .

دریافت نظرات شما

Please enter your comment!
Please enter your name here