قوانین و مقررات

ماده ۱ –  تعاریف و اصطلاحات: اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

۱-۱- مشتری: افرادی که اعلام نیاز به خدمات خود را به اوسا سلام از طریق اپلیکیشن و سایت و تماس تلفنی کرده اند.

۲-۱- اوسا: افرادی که در اپلیکیشن و سایت اوسا سلام برای انجام خدمات اعلام آمادگی کرده اند.

۳-۱- کاربر: شخصی است که با فناوری ارتباطی به اپلیکیشن و سایت اوسا سلام متصل و از خدمات نرم افزاری اوسا سلام بهرمند می‌شود.

۴-۱- کاربران: مشتری ها و اوساها.

۵-۱- شرکت: ارائه دهندۀ سرویس و خدمات اوسا سلام.

۶-۱- اوسا سلام: سرویسی که شرکت اوسا ارائه می‌دهد.

۷-۱- حساب کاربری: حسابی است که افراد برای استفاده از سرویس اوسا سلام در نرم‌افزار و سایت اوسا سلام ایجاد کرده‌اند.

۸-۱- اعتبار: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود جهت استفاده از سرویس اوسا سلام دارند.

۹-۱- اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران مشتری و اوسا در اختیار اوسا سلام  قرار داده می‌شود مانند شماره تماس، اقامتگاه، پست الکترونیکی و غیره.

ماده ۲ – حساب کاربری

۲-۱- کاربر با ثبت نام در اوسا سلام می‌پذیرد که قوانین و مقررات اوسا سلام را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفادۀ  و ارتباط مستمر کاربران از اوسا سلام به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

۲-۲- برای استفاده از اوسا سلام لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در اوسا سلام بسازد. تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در اوسا سلام کنند. برای استفاده از اوسا سلام کاربر باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در نرم‌افزار و سایت اوسا سلام ثبت کند

۳-۲- کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در سرویس اوسا سلام وارد کند.

۴-۲- هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان مشتری در اوسا سلام داشته باشد.

۵-۲- مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در اوسا سلام یا سایر خدمات مربوط به اوسا سلام انجام می‌شود به عهدۀ کاربر است.

۶-۲- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ کاربر خواهد بود.

۷-۲- کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند.

۸-۲- در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ سرویس به کاربر خودداری کند.

ماده ۳ – استفاده از اوسا سلام

۱-۳- اوسا ها متعهد می‌شوند در حین ارائه خدمات اوسا سلام از استعمال دخانیات و هرگونه فعالیت نامتعارف که موجب آزردگی مشتری شود امتناع کنند.

۲-۳- با استفاده از سرویس اوسا سلام کاربر می‌پذیرد که از اوسا سلام برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند. کاربر حق ندارد اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست همراه داشته باشد.

۳-۳- کاربر مشتری متعهد است در صورت داشتن هرگونه تقاضای نامتعارف و هر گونه پرنده یا حیوانات دیگر در منزل، موضوع را قبل از توافق بر انجام کار به کاربر اوسا اعلام کند در غیر اینصورت چنانچه پس از پذیرش درخواست خدمت و عزیمت کاربر اوسا به نقطه مبدا، مواجه با موارد فوق شود، مجاز به لغو (امتناع از انجام) سفر بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده برعهدۀ کاربر مشتری است.

۴-۳- کاربر متعهد می‌شود هیچ‌گاه از سرویس اوسا سلام به صورتی که به اوسا سلام یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند.

۵-۳- کاربر می‌پذیرد که اوسا سلام ممکن است از ارسالSMS پیامک به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.

۶-۳- اوسا سلام ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر ارائه کند که با وارد کردن این کدها در برنامه، یا درصدی از هزینه خدمات کاسته یا درصدی از هزینه خدمات پس از آن به کاربر برگردانده ‌شود و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در اوسا سلام اضافه می‌شود.

۷-۳- کاربر می‌پذیرد که اجازۀ انتقال یا فروش کد ها را به افراد دیگر ندارد. همچنین کاربر مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند (حتی اگر اوسا سلام در فضاهای عمومی این کد ها را منتشر کرده باشد) مگر اینکه اوسا سلام رسماَ این اجازه را به آنها داده باشد.

۸-۳- کاربر می‌پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود دارد مستقل از روش کسب آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک باشد یا در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی که اوسا سلام در اختیار آنها قرار می‌دهد یا هر روش دیگری) فقط برای استفاده از سرویس اوسا سلام قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.

۹-۳- کاربر می‌پذیرد کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه خدمات به آنها داده می‌شود ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که اوسا سلام برای ارائه این کدها هزینه ای از کاربران دریافت نمی‌کند، این حق برای شرکت محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین درصورتی که شرکت تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.

۱۰-۳- مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از سرویس اوسا سلام به عهدۀ کاربر است.

۱۱-۳- کاربر مشتری متعهد می شود که زمان حضور و جنسیت اوسا مورد نظر را از قبل اعلام کند تا اوسا سلام بتواند با برنامه ریزی و طبق درخواست مشتری کاربر اوسا به محل اعزام کند.

۱۲-۳- کاربر متعهد می‌شود پس از اتمام خدمات از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده از سرویس اوسا سلام، از مشتریان یا اوساها کسب کرده است هیچ‌گونه استفاده‌ای نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات مشتریان یا اوساها در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر نیز مغایر با قوانین اوسا سلام خواهد بود. همچنین کاربر متعهد می‌شود در طول انجام خدمت، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از مشتریان یا اوساها در سرویس اوسا سلام ارائه شده است استفاده کند. استفادۀ کاربر از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

۱۳-۳- با استفاده از سرویس اوسا سلام کاربر می‌پذیرد که در حین انجام خدمت، اوسا سلام را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالاهای شخصی خود قرار ندهد و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات شخصی و یا محصولات متعلق به دیگران خودداری کند.

۱۴-۳-کاربر متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از اوسا سلام، است.

۱۵-۳- کاربر می‌پذیرد که متن حریم شخصی اوسا سلام را مطالعه کرده است و مورد قبول وی است.

۱۶-۳- کاربر می‌پذیرد که اوسا سلام خدمات صنفی نیست بلکه تنها یک خدمات دهنده ارتباطی است که ارتباط بین مشتریان و اوساها را جهت توافق بر انجام یک خدمت فراهم می‌کند. در سرویس اوسا سلام، اوسا مختار است یک درخواست خدمت را بپذیرد یا رد کند، همچنین مشتری مختار است پس از ارسال درخواست خدمت، مشخص شدن اوسا و قبل از آغاز عزیمت اوسا به نقطه مبداء، خدمت را لغو کند یا خیر. لذا هر خدمتی که مشتری با اوسا انجام می‌دهد باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل بین اوسا و مشتری در نظر گرفته شود.

۱۷-۳- خدمات اوسا سلام ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که شرکت اوسا سلام کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربر می‌پذیرد که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و اوسا سلام مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.

۱۸-۳- کاربر مشتری می پذیرد که اسناد، مدارک و اشیای مهم و گرانبهای خود اعم از طلا، ارز، جواهرات و سایر اشیای قیمتی خود را بدون مواظبت در معرض کاربر اوسا  قرار ندهد و بر نگهداری آنها نظارت داشته باشد. همچنین قبل از خروج اوسا  تمامی لوازم منزل خود را کنترل نموده و هرگونه کاستی احتمالی را قبل از ترک اوسا  اطلاع دهد.

۱۹-۳- کاربر اوسا  بدیهی است که می پذیرد در حفظ و نگهداری تمامی اشیای منزل مشتری نهایت تلاش خود را بکند و در صورت هرگونه آسیب باید خود جوابگوی مشتری باشد.

۲۰-۳- کاربران پذیرفته اند که اوسا سلام به عنوان یک نرم افزار عمل کرده و دو طرف را به هم معرفی و مرتبط می نماید. مسئولیت هرگونه آسیب به اموال طرفین بر عهده فرد خاطی بوده و طرفین می توانند در مراجع ذی صلاح حقوقی و قضایی علیه یکدیگر اقامه دعوی نمایند.

‌ماده ۴ – هزینه‌ها و پرداخت

۱-۴- کاربر می پذیرد امکان استرداد هزینه‌هایی که کاربر به اوسا سلام می‌پردازد وجود ندارد.

۲-۴- کاربر می‌پذیرد هزینۀ سرویس از قبل از طرف اوسا سلام مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن اعتراضی نسبت به هزینۀ سرویس نمی‌تواند داشته باشد.

۳-۴- پرداخت هزینۀ سرویس فقط از طریق روش‌هایی که توسط اوسا سلام مشخص می‌شود، می تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از پرداخت اعتباری از داخل برنامۀ موبایل، پرداخت اینترنتی برای افزایش اعتبار و پرداخت نقدی به اوسا .

۴-۴- کاربر می‌پذیرد هزینۀ سرویس ارائه شده ممکن است بسته به ویژگی‌های سرویس ارائه شده از جمله نوع سرویس، زمان سرویس، مکان سرویس یا عوامل دیگر متغیر باشد.

۵-۴- کاربر می‌پذیرد که باید هزینۀ خدمت را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامه اوسا سلام جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در برنامه اوسا سلام یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه امکان پرداخت از طریق اپلیکیشن فراهم نشود مشتری همچنان موظف به پرداخت هزینه خدمت خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی مشتری با دفتر شرکت اوسا سلام یا روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که مشتری به هر دلیلی از جمله مشکلات اپلیکیشن پرداخت را انجام نداده باشد، شرکت حق دارد مبلغ خدمت را از اعتبار کاربر در اوسا سلام کسر کند.

۶-۴-کاربر می‌پذیرد هیچوقت درخواست اوسا سلام ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از سرویس اوسا سلام را داشته باشد. کاربر مشتری اگر پس از ارسال درخواست سفر و پذیرش درخواست توسط یک اوسا ، درخواست را لغو کند، یا در مکان مشخص شده به عنوان محل انجام خدمت در زمان مشخص حضور پیدا نکند و کاربر اوسا اگر پس از قبول یک درخواست، درخواست را لغو کند یا پس از پذیرش درخواست در مکان مشخص شده به عنوان محل انحام خدمت حضور پیدا نکند شرکت می تواند بعلت عدم رعایت مقررات اوسا سلام که منجر به عدم رعایت شهرت و اعتبارکاری او خواهد شد، هزینه‌ای به تشخیص خود به عنوان جریمه از اعتبار آنها کسر یا از کاربران وصول کند.

۷-۴- مشتری می‌پذیرد هر گونه تخریبی که در ابزار اوسا در نتیجه استفاده از سرویس با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعمیر، تعویض و غیره به عهده وی خواهد بود. در چنین مواردی اوسا سلام حق دارد این هزینه‌ها را از اعتبار موجود در حساب اوسا سلام مشتری کسر یا از وی وصول کند.

۸-۴- کاربر اوسا  متعهد می شود که تقاضای هیچ گونه وجهی علاوه بر مقدار از پیش اعلام شده توسط نرم افزار نداشته باشد و هرگونه مطالبه وجه اضافه به هر عنوان ربطی به اوسا سلام ندارد.

۹-۴- کاربر مشتری نیازی به پرداخت هر گونه وجه اضافه به هر عنوان از قبیل سختی کار، کمک بلاعوض یا قرض و غیره ندارد و پرداخت اضافی به انتخاب شخصی او بوده و ربطی به اوسا سلام ندارد. اوسا سلام این پرداخت اضافه را به هیچ عنوان تایید یا تشویق نمی کند و از کاربر مشتری می خواهد که این موارد را حتما به اوسا سلام اطلاع دهد.

‌ماده ۵ – مسئولیت اوسا سلام

۱-۵ – اوسا سلام با تمام امکانات خود از جمله واحدهای خدمات مشتریان ۲۴ ساعته، واحد صدای مشتریان و میانجیگری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائۀ و استفادۀ خدمات اوسا سلام بین کاربران و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها می‌کند.

۲-۵- اوسا سلام با استفاده از نظارت‌های خود تلاش می‌کند سرویس با کیفیت به کاربران، سلامت ، زمان ارائۀ سرویس و یا کیفیت و سلامت محصولاتی که با استفاده از سرویس‌های اوسا سلام خریداری شود ارائه دهد.

۳-۵- اوسا سلام تلاش خود را جهت استفاده از سرویس ارائه شده توسط کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن‌همراه و …) نخواهد داد.

۴-۵- تمامی اطلاعات کاربران بعنوان اطلاعات محرمانه نزد اوسا سلام محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام صالح.

۵-۵- چنانچه هر یک از کاربران اوسا سلام در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق واحدهای خدمات مشتریان ۲۴ ساعته و صدای مشتریان اوسا سلام مطرح و اوسا سلام پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.

۶-۵- جهت اطلاع بیشتر کاربران با نحوه و شرایط ارائۀ خدمات اوسا سلام و استفاده از اپلیکیشن های مشتری و اوسا ، همۀ اطلاعات مورد نیاز کاربران توسط اوسا سلام در اپلیکیشن قرار داده شده است و اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعۀ آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات اوسا سلام آشنا شوند. همچنین همکاران ما در واحد خدمات مشتریان به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هر گونه ابهام و سؤال کاربران هستند.

۷-۵ –  تلاش اوسا سلام، معرفی خدمت دهندگان با سابقه با کار باکیفیت است. اما نمی تواند کیفیت خدمت ارائه شده را تضمین نماید و هیچ‌گونه تعهد یا مسئولیتی در قبال خدمت دریافت شده توسط کاربر مشتری برعهده نمی‌گیرد.

۵-۸- اوسا سلام هیچ نقشی در واگذاری سفارش به ارائه کنندۀ خدمت ندارد و این امر از طریق رابطۀ مستقیم بین کاربر مشتری و کاربر اوسا انجام میگردد؛ بنابراین مسئولیت استفاده از خدمت اوساهای معرفی شده در این سامانه بر عهده شماست و اوسا سلام هیچ تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفاده شما از این خدمات ندارد.

هیچ نوع رابطۀ کارگر و کارفرمایی بین اوسا سلام و ارئه دهندگان خدمت با نام کاربر اوسا وجود ندارد و اوسا سلام به هیچ عنوان کارفرمای ارائه دهندگان خدمات محسوب نمیگردد؛ در نتیجه هیچ گونه رابطۀ حقوقی متضمن تبعیت ارائه دهندۀ خدمت از اوسا سلام وجود ندارد و اوسا سلام تنها بستری برای معرفی خدمات ارائه دهندۀ خدمت بانم کاربر اوسا و آگاهی کاربر مشتری از این خدمات است.

۵-۹- اوسا سلام هیچ قرارداد، تعهدنامه یا سندی را با خدمت دهندگان حقیقی یا حقوقی منعقد نمی‌کند. خدمت دهندگان اوسا سلام در هر لحظه قادر به ویرایش صفحه ی شخصی خود هستند، بنابراین اوسا سلام، هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع اطلاعات درج شده در سایت نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده توسط کاربران اوسا را نمایش می‌دهد.

۵-۱۰- مسئولیت هر گونه استفاده شامل بازتولید، افشاء، مخابره، نشر و پخش؛ از هر گونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس و موارد مشابه که به اوسا سلام ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد، بر عهده ارائه دهنده خدمات است.

۵-۱۰-  اوسا سلام مختار است هر گونه اطلاعات یا عکسی که به این سامانه ارسال می‌کنید یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.

۵-۱۰- مسئولیت هر لینک، مطلب و ادعایی مربوط به اوسا سلام که به واسطه‌ اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود، با خود این افراد است و اوسا سلام مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

۵-۱۰- صفحات ساخته شده در اوسا سلام با هزینه‌ گردانندگان سامانه جمع‌آوری، مرتب‌سازی و ارائه شده است و حق حذف آن ها در هر زمان به ارائه کننده خدمات داده شده است. استفاده کننده از اوسا سلام حق کپی‌برداری از اطلاعات آگهی‌دهنده، نوشتار و تصاویر آگهی‌های ارسال شده به اوسا سلام را چه به شکل دستی و یا خودکار نخواهد داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد.

‌ماده ۶ – مسئولیت کاربران

۱-۶- مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران مشتری و اوسا که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام انجام خدمت) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و اوسا سلام هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و اوسا سلام می‌تواند ضمن غیر فعال کردن متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی اوسا سلام بعمل آورد.

۲-۶- هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار اوسا سلام شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و اوسا سلام حق غیر فعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.

۳-۶- کاربر اوسا متعهد می‌شود تنها از علایم و اقلام سازمانی استفاده کند که توسط اوسا سلام تهیه و در اختیار او گذاشته شده است (لباس کار یا ابزار نظافت) و مسئولیت استفاده از اقلام و علایمی که سبب ایجاد مشابهت و یا ایجاد اشتباه برای کاربران مشتری و یا سایر اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی کند بر عهدۀ کاربر اوسا بوده و در صورت لزوم اوسا سلام به قطع سرویس با نامبرده و پیگیری قانونی اقدام خواهد نمود و شخص متخلف مکلف به جبران خسارات وارده به اوسا سلام خواهد بود.

۴-۶- مسئولیت رعایت همۀ قوانین و مقررات کشوری برعهدۀ کاربران اوسا است.

‌ماده ۷ – شرایط وسائل همراه کاربر بشرح زیر است:

۱-۷- وسایلی که مشتری نباید در محل داشته باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات اتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو.

۲-۷- وسایلی که اوسا  نباید در محل داشته باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات اتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو، هر گونه سلاح گرم و سرد و مواد مخدر و مشروبات الکلی و هر مواد دیگری که نامتعارف یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران است.

۳-۷- درخواست خدمت بدون حضور مشتری (مالک یا مستاجر یا وکیل ایشان) توسط کاربر اوسا سلام ممنوع است و کاربر حق درخواست و انجام خدمت را نخواهد داشت، در صورت عدم رعایت، همۀ مسئولیت‌های ناشی از این تخلف برعهدۀ اقدام کنندگان آن است و اوسا سلام حق دارد نسبت به قطع دسترسی اقدام و مبادرت به پیگیری قانونی از جمله مطالبۀ خسارت از شخص متخلف کند.

‌ماده ۸ – قطع سرویس

اوسا سلام در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر (اوسا یا مشتری) می‌تواند برای شرکت یا سایر مشتریان یا اوساها خطرناک باشد یا مطلوب نباشد حق حذف دسترسی کاربر مذکور به سرویس اوسا سلام را دارد.

‌ماده ۹ – توافق از راه دور

۱-۹-کاربر توافق می‌کند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به اوسا سلام، از طریق سیستم رایانه‌ای اوسا سلام بعمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کند.

۲-۹- مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربر برعهدۀ کاربر بوده و کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.

۳-۹- کاربر می‌پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف اوسا سلام به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

۴-۹- کاربر با عضویت در سرویس اوسا سلام قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سیستم رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کند.

ماده ۱۰  قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهند بود .لذا خواهشمند است موارد ذیل را رعایت نمایید

از خدمات با امنیت استفاده کنید

با وجود اینکه از محل فعالیت تمام ارائه کنندگان خدمات بازدید شده است، با در نظر گرفتن ملاحظات ایمنی و حریم شخصی از خدمات این عزیزان استفاده کنید.

هرگز پیش از دریافت کامل و با کیفیت خدمات هزینه‌ای پرداخت نکنید.

در صورت امکان، پس از تکمیل خدمات، خدمت ارائه شده را ارزیابی نمایید.

با اطلاع دادن سطح رضایت خود از خدمات ارائه شده، به ما در ارزیابی عملکرد خدمت دهندگان کمک کنید تا بتوانیم همواره بهترین خدمت دهندگان را به شما معرفی کنیم.

اوسا سلام تلاش می کند تا بهترین کیفیت را همراه با مناسب ترین قیمت ها معرفی کند. اما گاهی کیفیت خدمات قیمتی بیشتر می طلبد. پس به هنگام دریافت خدمت به اطلاعاتی که اوسا سلام از خدمت دهنده منتخب در اختیار شما قرار می دهد توجه کنید.

از دادن اطلاعات افزون بر چیزی که برای ارائه خدمات لازم است به خدمت دهندگان خودداری کنید.

هر چند خدمت دهنده های معرفی شده در اوسا سلام، در بازدید از محل فعالیت تایید شده اند، از تنها گذاشتن کودکان و افراد کم توان با آن ها خودداری کنید.

در صورت ایجاد مزاحمت برای شما، می‌توانید با مراجعه به سایت پلیس فتا ،‌ از اطلاعات تماس پلیس فتای محل سکونت خود آگاه شده و موضوع را از آن طریق پیگیری کنید.

اوسا سلام مختار است در هر لحظه و در صورت صلاحدید متن قوانین موجود در این صفحه را ویرایش کند و آگهی دهنده موظف است همیشه از آخرین تغییرات این صفحه باخبر باشد .

با رعایت موارد احتیاطی، می توانید از بهترین خدمات ارائه شده توسط خدمت دهندگان دلسوز و با کفایت بهرمند شوید.